ПРОЕКТЫ | РЕШЕНИЯ | ИНЖИНИРИНГ

+380 44 456 2008

Заміна покрівлі лабораторного корпусу.

Будівлі ПАТ «УкрНДІпластмаш» будувались ще за радянських часів. З роками покрівлі будівель почали зношуватись та протікати. Недорогий і дуже популярний в минулі десятиліття шифер і сьогодні знаходиться на лабораторному корпусі підприємства — правда, у вельми непривабливому вигляді. Роки не щадять цей асбестоцементний матеріал — він змінює колір, обростає мохом, тріскається і розсипається.

Раніше стару покрівлю наполегливо міняли на той же самий матеріал, який все одно з часом вимагав ремонтних робіт.

Тому було прийняте рішення, замінити весь шифер на будівлях підприємства на профнастил до осені 2016р.

krish krish (7) krish (6) krish (5) krish (3) krish (4)

Крихкий і важкий, шифер сьогодні все частіше поступається місцем профільованому металевому прокату — профнастилу, стійкого до будь-яких погодних сюрпризів.

Під профнастилом прийнято розуміти металеві листи, виготовлені холоднокатані способом, і покриті спеціальним складом (на основі гальванічного цинку і полімерів). Завдяки цьому метал стає несприйнятливий до корозії і набуває яскраві і красиві колірні відтінки на будь-який смак.

Заміна шиферу на профнастил передбачає наступні етапи роботи.

  • Спочатку необхідно повністю демонтувати старий шифер, намагаючись не пошкодити кроквяну систему. Після цього саму покрівлю слід уважно оглянути, виявити всі місця, що підлягають заміні або ремонту. Дерев’яні елементи краще відразу просочити антисептиками, гнилі і тріснуті замінити новими.
  • До крокв кріпиться гідроізоляційна плівка внахлест. При цьому треба стежити, щоб вона не мала пошкоджень, розривів та інших дефектів.
  • Тепер можна укласти теплоізоляційний матеріал. Як правило, використовують мінеральну вату в рулонах і пінополістирол в плитах.
  • Профнастил починають кріпити з торців, нахлест при цьому становить одну-дві хвилі, що залежить від кута ската даху. У місцях нахлеста аркуші необхідно ретельно скріплювати між собою, для плоских покрівель додатково застосовують спеціальні герметики для захисту від вологи.
  • Кріпити профнастил можна тільки за допомогою саморізів, які мають гумові прокладки (крім ендови), що дозволяє захистити матеріал і конструкцію від вологи, корозії, інших пошкоджень. Саморізи можна брати з кольоровими головками, щоб вони не виділялися на тлі даху, це додасть їй більш естетичний зовнішній вигляд.
  • Дуже важливо перед початком заміни покрівельного покриття ретельно розрахувати кількість матеріалу, щоб не довелося тримати покрівлю відкритої тривалий час.